10 powodów, dla których warto zainwestować w monitoring gps

Patryk. Specjalista ds. Monitoringu pojazdów

Śledzenie pojazdu

“Monitoring pojazdów czy warto?” jest wpisywane do wyszukiwarki przez ok. ⅓ naszych klientów. Postanowiłem sam zadać to pytanie i sprawdzić czy łatwo jest znaleźć na nie odpowiedź. Moim zdaniem, zdecydowanie NIE.

Większość wyników, jak pewnie sami zauważyliście, to przeróżne fora internetowe, na których niestety zamiast pomocnych użytkowników usługi monitoringu, wypowiadają się najczęściej handlowcy. Często aż nazbyt nachalnie i promocyjnie. Niestety naprawdę pomocne informacje, trudno jest znaleźć.

Zacząłem sam zastanawiać się nad tym tematem i postanowiłem znaleźć na nie odpowiedź. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ tak jak przy każdym podejmowaniu jakiejś ważnej decyzji, tak również i w tym wypadku, wszystko zależy…

10 powodów, dla których warto

Po przeanalizowaniu potrzeb naszych klientów, wyróżniłem 10 powodów, dla których inwestycja w monitoring GPS się opłaca.

  1. Rozpoznanie uczciwych pracowników. Niestety, wielu się przekonało, że nawet najlepszy pracownik w trakcie wykonywania swoich obowiązków zajmował się czymś, czym nie powinien. Zastanów się, czy wszyscy Twoi znajomi są całkowicie w porządku wobec pracodawców? … no właśnie! Tak samo może być z twoimi podwładnymi. Oczywiście nie chodzi tu o inwigilację w ich każdą minutę pracy, jednak warto sprawdzić czy zawsze pracownik jest w stosunku do Ciebie fair.

  2. Terminowość dostaw. “Klient nasz Pan” - to nie tylko takie tam powiedzenie, ale bardzo istotna wskazówka dla każdego biznesu. Warto dbać o to by dostawca czy przedstawiciel trzymał się określonych terminów i godzin, o których miał odwiedzić klienta Twojej firmy. Dzięki monitoringowi możesz sprawdzić czy niektórzy nie są zbyt zaniedbywani w tej kwestii.

  3. Zadbane auto służbowe. Jazda hamulec - gaz i ciągłe przeciążanie silnika może stać się powodem wydanych pieniędzy u mechanika. W panelu użytkownika możesz takie informacje sprawdzić i zobaczyć czy w zatrudnionym przez Ciebie zespole nie ma kierowcy, który jest miłośnikiem takiej jazdy.

  4. Oszczędność paliwa. Jeśli przytoczyłem już styl jazdy kierowców nie mogę zapomnieć też o ecodrivingu. Przez dynamiczną jazdę zużycie paliwa może się zwiększyć nawet o ok 50%. Pomyśl jakie generuje to koszty na benzynie… Lepiej mieć na oku osoby, które notorycznie lubią jeździć stratnie dla Twojego portfela.

  5. Kontrola nieprzepisowej jazdy. Gdy pracownik lubi jeździć dynamicznie, z pewnością też zdarza mu się znacznie przekroczyć prędkość. Systemy GPS pozwalają ustawiać alerty na takie sytuacje. Sam testując nasze urządzenia, dostawałem sms gdy przekroczyłem 100 km/h. Potrafiłem się zdziwić na niektórych ulicach miasta... :) Dzięki takiej funkcji możesz szybko wyłapać pirata drogowego w swojej firmie i uniknąć kosztów mandatu czy w najgorszym wypadku stłuczki.

  6. Zabezpieczenie przed kradzieżą. Nigdy nie będziesz miał 100% pewności, że Twoje auto jest całkowicie bezpieczne. Jednak, z lokalizatorem GPS możesz znacznie powiększyć swoje szanse na odnalezienie skradzionego auta lub zapobiegnięcie takiemu zdarzeniu. Nie każdy złodziej będzie na tyle sprytny by wystarczająco zagłuszyć sygnał satelitów. Więcej na ten temat przeczytaj w tekście Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

  7. Lokalizacja pojazdu. Czy za każdym razem gdy chcesz sprawdzić gdzie jest pracownik, musisz do niego dzwonić? Nie z monitoringiem pojazdów. Gdy masz auto służbowe z GPSem, wystarczy wejść na mapę i sprawdzić jego lokalizację.

  8. Minimalizacja papierkowej roboty. Czy rozliczasz się z przejechanych kilometrów do Urzędu Skarbowego? Jak to wygląda? Z systemem GPS wystarczy pobrać i wydrukować odpowiednie raporty dla każdego pojazdu.

  9. Alerty przypominające. Zapomniałeś kiedyś o dacie przeglądu? Aby sytuacja się nie powtórzyła można ustawić przypomnienie. Albo w telefonie służbowym, albo indywidualnie dla każdego pojazdu w programie. Główna różnica jest ta, że przypomnienie możesz otrzymać zarówno Ty jak i Twoi pracownicy. Co byłoby dla Ciebie lepsze?

  10. Poczucie bezpieczeństwa. Świadomość posiadania urządzeń GPS może okazać się dużą ulgą dla Ciebie. W każdej sytuacji gdy pomyślisz, że chciałbyś sprawdzić lokalizację auta, skontrolować pracę kierowcy, dowiedzieć się czy pracownik dojechał do danego miejsca itd. wystarczy zalogować się do panelu….

Ile z powyższych punktów jest dla Ciebie istotne?

Jeśli wybrałeś chociaż 3 punkty z powyższej listy, myślę, że nie masz co się zastanawiać - przetestuj monitoring. Na wypadek gdybyś miał się zawieźć, wybierz taką usługę, która nie obciąży Cię długoletnią umową i dużymi zobowiązaniami finansowymi. Jako, że najlepiej znam Pugo, zachęcam Cię do wypróbowania właśnie jego :) Brak umowy i 6 miesięcy bez abonamentu chyba jest dobrym argumentem? Jednak decyzja należy do Ciebie!

Powiedz mi tylko, czy odpowiedziałeś sobie na pytanie: Monitoring pojazdów, czy warto?

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook