Jak monitoring pojazdów może pomóc w rozwoju firmy?

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

RozwojPojazdow

Na rozwój firmy składa się wiele czynników - zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, często niezależnych od przedsiębiorcy lub zależnych w stopniu niewystarczającym. Kto posiada swoją firmę, ten wie, jak ciężkim orzechem do zgryzienia jest jej rozwój połączony ze stałą optymalizacją! Jesteśmy świadomi ogromu pracy i wysiłku włożonego w jej budowę.

Na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które mają ułatwić i usprawnić pracę przedsiębiorstw. Jednym z nich jest monitoring pojazdów, który w sposób maksymalnie zautomatyzowany jest w stanie regulować i analizować czynnik transportu w firmie. Ta metoda, ze względu na swoją intuicyjność i możliwość bezproblemowej implementacji, ma coraz więcej zwolenników. Poniżej poznasz historie czterech osób, które zdecydowały się na wprowadzenie tego rozwiązania do swojej firmy w celu jej rozwoju.

Anna / rodzinna firma transportowa

W marcu zaczęliśmy monitorować nasze pojazdy. Często zdarzają nam się rotacje pracowników i chcieliśmy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z kilkoma naszymi pojazdami, kiedy są w trasie. Monitoring pojazdów pozwala nam kontrolować pracowników, nie boję się użyć tego słowa. To wpływa na rozwój naszej firmy przez oszczędność kosztów. Dopiero na dalszym miejscu jest u nas optymalizacja. Przede wszystkim chcemy mieć oko na pracowników :)

Maciej / właściciel pizzerii

Monitoring pojazdów pozwolił mojemu biznesowi na optymalizację czasu i kosztu dostawy zamówień. Działam w dużym mieście i kierowcami są studenci, którzy nierzadko nie znają najszybszej drogi do klienta, przez co zdarzało im się zużyć dużo więcej paliwa a co gorsze, spóźnić się z dostawą do klienta. Monitoring wprowadził porządek, który w gałęzi biznesu opartej na transporcie jest bardzo istotny.

Artur / właściciel sklepu internetowego

Nie nazwę swoich pojazdów flotą, gdyż dysponuję tylko dwoma autami, które głównie służą nam do podróży służbowych i zaopatrywania się w towar. Monitoring nie tylko śledzi poczynania kierowców i pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i sprawuje piecze nad bezpieczeństwem auta, w którym często znajduje się towar wart kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wojciech / manager w korporacji

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie monitoringu pojazdów dla samochodów, które pokonują miesięcznie powyżej 3 000 km w podróżach służbowych. W przeszłości zdarzały nam się przypadki wykorzystywania dobroci firmy podczas rodzinnych weekendów czy zabaw na mieście, o czym dowiadywaliśmy się przypadkiem… lub wcale. Monitoring ograniczył takie sytuacje do minimum, pozwolił zoptymalizować koszty paliwa i czas jazdy.

Warto testować narzędzia, które mogą pomóc w odpowiednim planowaniu pracy. Dobra organizacja w przedsiębiorstwie jeszcze nikomu nie wyszła na złe, a teraz łatwo i przyjemnie można o nią zadbać :-)

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook