Lokalizowanie auta – dlaczego tego potrzebujesz?

Patryk. Specjalista ds. Monitoringu pojazdów

Lokalizacja auta na mapie

Masz pełne zaufanie do swoich pracowników i nawet nie myślałeś, żeby monitorować ich pracę? Skąd wiesz, jak zachowują się za kierownicą i dokąd jeżdżą w godzinach pracy?

To dobre pytanie. Skąd możesz wiedzieć, co robią Twoi pracownicy, podczas gdy ich nie kontrolujesz, gdy znikają z Twojego pola widzenia. Po ich wynikach w pracy możesz twierdzić, że wywiązują się należycie ze swoich obowiązków... Jednak, czy zastanawiałeś się, co jeśli mogliby osiągać jeszcze lepsze wyniki?

O tym, że zaufanie to piękna sprawa, ale niekoniecznie rozsądna w biznesie, pisałem już TUTAJ. Dawno temu wydawało mi się, że pracodawca powinien mieć bezgraniczne zaufanie do pracownika, bo to podstawa sprawnego funkcjonowania firmy. Niestety, tak mogłoby być tylko w idealnym świecie, a że ten idealny nie jest…

Z błogiej nieświadomości wyrwały mnie opowieści pracodawców, naszych klientów, gdy rozpocząłem pracę w Pugo. Pozwól, że przytoczę ci jedną z nich.

Co ma wspólnego działka i monitoring GPS?

Właściciel sandomierskiej firmy, która dostarcza mrożonki do sklepów i barów, bardzo cenił jednego z przedstawicieli handlowych i miał do niego bezgranicznie zaufanie. Pracownik był niezwykle sumienny i zawsze realizował wyznaczony plan sprzedażowy. Stawiany był za wzór innym zatrudnionym.

Któregoś dnia, ten właściciel firmy, przejeżdżał przez okoliczną wieś Lenarczyce, spiesząc na spotkanie biznesowe, gdy nagle w szczerym polu dostrzegł swój firmowy samochód. Okazało się, że jego sumienny pracownik regularnie jeździł na działkę w godzinach pracy, żeby pielić grządki. Robił tak od wielu miesięcy. Po tym odkryciu biznesmen uznał, że monitoring GPS w jego firmie jest niezbędny i tak trafił do nas.

Gdyby ten pracodawca mógł wcześniej analizować trasy pracownika i miał stały podgląd, gdzie ten się znajduje, taka patologiczna sytuacja szybko zostałaby wykryta, a może nawet by do niej nie doszło...

W czym pomaga lokalizowanie auta?

Pamiętaj, że jeśli nawet nie dostrzegasz problemów, nie oznacza, że one nie istnieją. Lokalizowanie auta pomaga skutecznie rozwiązywać takie sytuacje, jak ta z opowieści naszego klienta. Dzięki monitoringowi GPS, sprawdzisz, dokąd jeździ Twój pracownik, jak szybko pokonuje wyznaczone trasy i czy efektywnie wykorzystuje czas pracy.

Możesz mieć zaufanie do zatrudnianych przez siebie ludzi, ale pamiętaj, że oni nie będą nigdy dbali o interesy firmy tak, jak Ty dbasz. Może zależeć im na własnej pracy, ale niekoniecznie na losach Twojego biznesu. Będą starali się wykonać jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem powierzone im zadania, by potem móc odpocząć lub zająć się prywatnymi sprawami.

Nie łudź się, że po błyskawicznym wykonaniu jednego zadania, przyjdą prosić o następne, bo zostało im jeszcze trochę czasu do wykorzystania w pracy.

GPS w samochodzie to lepsze zarządzanie

To właśnie monitoring GPS jest tym skutecznym narzędziem, które dostarczy niezbędnych danych do przeanalizowania pracy podwładnych i pozwoli na zwiększenie ich efektywności, dzięki lepszemu rozdzieleniu zadań. Jeśli korzystasz z takich urządzeń, jakie proponujemy, na przykład, w Pugo, możesz na bieżąco obserwować rzeczywiste położenie firmowych samochodów i zawsze wiesz, czy Twój pracownik ma zajęcie, czy też może z nudów pieli grządki na działce.

Wielu pracodawców nie stać na marnotrawienie potencjału swoich pracowników. To dlatego z powodzeniem wykorzystują monitoring GPS do lokalizowania firmowego auta, do kontrolowania czasu pracy i do lepszej organizacji przedsiębiorstwa. Do tego, monitorując przez cały czas auto i pracownika, dbasz o ich bezpieczeństwo.

Wracając do zapalonego działkowca z sandomierskiej firmy, wiem, że po całym zdarzeniu nie został zwolniony, a pracodawca dał mu jeszcze jedną szansę. Jednak zaufanie zostało nadszarpnięte i zmieniły się ich wspólne relacje. A jakie TY masz doświadczenia z pracownikami i z zaufaniem do nich? Podziel się tym z nami w dyskusji poniżej.

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook