Wyprzedź wypadek z Pugo

Patryk. Specjalista ds. Monitoringu pojazdów

Wyprzedź wypadek

Czy prowadząc firmę miałeś już okazję spotkać się z wypadkiem czy kolizją auta służbowego? Zapewne tak, a nawet jeśli nie, to statystycznie taka sytuacja nadarzy się już niedługo. Nie chcemy przewidywać nieszczęść, ale najczęściej odwiedzającymi mechaników samochodami są właśnie auta służbowe.

Zauważyłeś, że firmowe auta często są w gorszym stanie od tych co Ty lub pracownicy używają prywatnie? Szybsze zużywanie części eksploatacyjnych, także nie jest spodowane jedynie większym przebiegiem. Największy wpływ na stan techniczny auta jak i częstotliwość wypadków ma kierowca, a co za tym idzie pracownik.

Musisz wiedzieć, że wydatki poniesione przez polskich pracodawców w związku z kolizjami aut służbowych w 2014 r. wyniosły aż 13 mld zł! Duża kwota, prawda? Napisaliśmy już o tym szerzej na naszym blogu, a także przedstawiliśmy w Infografice.

Gdy poznaliśmy tę kwotę zaczęliśmy się głębiej zastanawiać nad tym tematem. Co generuje tak duże koszty i jakie są przyczyny tylu wypadków, kolizcji i stłuczek? Internet aż szumi od odpowiedzi na te pytania i najczęściej obarcza winą kierowców aut służbowych. Pracownik za kierownicą stał się wręcz synonimem nieprzepisowej jazdy i braku szaczunku do auta.

Monitoring pojazdów eliminuje przyczyny wypadków

Wspólnie z zespołem Pugo przeanalizowaliśmy wszystkie czynniki jakie mają wpływ na wypadki, aby zidentyfikować te, które mogą zostać wyeliminowane dzięki monitoringowi pojazdów. Są to między innymi zły styl jazdy, przekraczanie prędkości, zmęczenie czy zły stan auta.

Według nas, najważniejsze jest aby lepiej poznać swojego pracownika jako kierowcę, na co niestety podczas rozmów kwalifikacyjnych nie mamy sposobności i czasu. Dlatego, powinniśmy się tym zająć na co dzień, w normalnym trybie pracy.

Wyprzedź wypadek

Przez najbliższe dwa miesiące, na naszym blogu, Facebooku i Twitterze, będziecie mogli m.in. poczytać na temat zapobiegania wypadkom dzięki monitoringowi pojazdów, znaleźć wiele ciekawych i przydatnych dla pracodawców testów, praktycznych dokumentów do pobrania, porad oraz wiele innych materiałów o tematyce dotyczącej wypadków aut służbowych.

Wszystkie firmy, Pracodawców oraz osoby odpowiedzialne za flotę pojazdów, zapraszamy do śledzenia działań kampanii #WyprzedzWypadek na naszym blogu oraz mediach społecznościowych. Koniecznie polub nasz profil na Facebooku i zapisz się na nasz Newsletter, aby nie przegapić żadnych nowości!

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook