4 dobre rady dla Ciebie i Twojego auta... zimą!

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

snieg2

Jesień i zima to dość niewdzięczne okresy dla kierowców. Chłód, mróz, deszcz i śnieg, a następnie błoto pośniegowe... brr, to wszystko sprawia, że jazda może przestać być przyjemnością! Dodatkowo szybko robi się ciemno i ponuro, i nie wpływa to pozytywnie na odczucia z prowadzenia samochodu oraz bezpieczeństwo.

Poznajcie nasze rady, do których warto zastosować się zimą, aby jazda była nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna!

1. Opony zimowe? Na co czekasz?

Nie czekaj z wymianą opon do Świąt lub do czasu, gdy utrzyma się minusowa temperatura i spadnie trochę śniegu. Dobre praktyki mówią o wymianie już wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza!

2. Zainwestuj w dobry zimowy płyn do spryskiwaczy i układu chłodniczego

Są pewne rzeczy w samochodzie, na których nie warto oszczędzać. Jednym z nich jest porządny zimowy płyn do spryskiwaczy oraz do układu chłodniczego. Nie warto skusić się promocjami tanich płynów w hipermarketach, gdyż mogą przynieść samochodowi więcej szkody niż pożytku, a dodatkowo wydzielać niemiły zapach, który można wyczuć w aucie.

3. Odmrażacz do zamków i do szyb...

...powinien stać się Twoim jesienno-zimowym przyjacielem. Nie życzymy Ci tego, ale gdyby zamarzły Ci zamki, będziesz nam dziękował :-) Prowizoryczne sposoby na odmrożenie zamków mogą zadziałać, ale i uszkodzić Twój samochód. Zainwestuj w odmrażacz, zaoszczędzisz czas i nerwy.

4. Profilaktyczny przegląd...

...jeszcze nikomu nie zaszkodził, co więcej - prawdopodobnie na wieść o tym, że chcesz "prześwietlić" auto zostaniesz należycie pochwalony na stacji kontroli pojazdów. Zima jest niezwykle nieprzewidywalna i poczujesz się lepiej wiedząc, w jakim stanie NAPRAWDĘ jest Twoje auto. Chyba lepiej dowiedzieć się w ten sposób, niż w czasie powrotu w ciemności z przymusowym postojem na poboczu i szukaniem powodu awarii samochodu? Zweryfikuj także stan akumulatora.

Może masz swoje rady, których chciałbyś udzielić innym? ;)

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook