Czy opłaca się monitorować małą flotę?

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

droga1

Wyrażenie „flota samochodowa” kojarzyć się może z wielką liczbą różnego rodzaju pojazdów, zarządzaną w ramach jednej instytucji czy firmy. Nie jest to jednak warunek konieczny - swoją własną flotą można nazwać już jeden samochód służbowy.

Czy dla tego typu “floty” warto przemyśleć założenie monitoringu opartego na GPS? Tak! Poniżej znajdziecie powody, dlaczego.

Optymalizacja jest ważna już od początku działań.


Dla początkujących lub małych firm i przedsiębiorców liczy się każdy grosz - dlatego tak istotna jest kwestia rozsądnego oszczędzania i braku dodatkowych kosztów. Monitoring GPS może być za taki uważany, ale jeśli za 20zł/miesięcznie można zapewnić sobie optymalne zarządzanie pojazdem, które wiąże się także z ochroną antykradzieżową i kontrolą zużycia paliwa, to zmienia się postać rzeczy. Nieodpowiednie paliwo czy nieefektywne prowadzenie samochodu może kosztować dużo więcej i nieść za sobą poważne, nie tylko finansowe, konsekwencje.

Dzięki optymalizacji można oszczędzić pieniądze.


Odpowiednia optymalizacja to zaoszczędzone pieniądze, które można wydać na rozwój firmy. W przypadku niewielkiej floty nie będą to duże kwoty, jednak znane przysłowie mówi “grosz do grosza…”. W dalszej perspektywie pieniądze wydane na monitoring mogą zwrócić się z ciekawą nawiązką pozwalającą na dalsze zmiany w firmie lub będącą nadwyżką lub rezerwą finansową.

Monitoring ułatwia procesy, wskazuje i rozwiązuje problemy


Dzięki monitoringowi GPS, takiemu jak Pugo, wiele pozornie trudnych do rozwiązania kwestii stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie wiesz, gdzie jechać? GPS wskaże rozwiązanie. Wysłałeś nowych pracowników na szkolenie samochodem służbowym? Dzięki monitoringowi możesz śledzić trasę samochodu. Masz podejrzenia, że pojazd służbowy jest błędnie wykorzystywany i eksploatowany w celach prywatnych? Monitoring GPS dostarczy Ci na to dowody. Skradziony samochód podczas wizyty u klienta? Dzięki monitoringowi możesz go zlokalizować

Nie wahaj się nie tylko pomyśleć o monitoringu pojazdów, ale i go zainstalować. Nie możesz mieć swojego samochodu na oku 24 godziny i 7 dni w tygodniu. A Pugo może. :)

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook