Gadżety samochodowe, bez których lepiej nie ruszać w trasę

Patryk. Specjalista ds. Monitoringu pojazdów

akcesoria gps do samochodów

Środa rano. Przede mną czterogodzinna podróż służbowa do klienta z Krakowa. Wsiadam do samochodu, odruchowo zapinam pasy, ustawiam nawigację i... bez większego zastanowienia włączam radio. To mój codzienny rytuał i dopóki muzyka nie współbrzmi z dźwiękiem silnika, nie ruszam dalej :)

Czy zastanawiałeś się w jakie praktyczne gadżety możesz zaopatrzyć swoich kierowców flotowych? Czy potrzebują odtwarzacza CD, by poprawić swoją koncentrację podczas służbowej podróży? A może nawigacji, by zaoszczędzić czas w drodze do klienta lub czujników parkowania, dzięki którym unikną niepożądanej przeszkody?

Zastanówmy się jakie gadżety wspomogą Twoich kierowców w prowadzeniu samochodu służbowego, umilą czas jazdy i pomogą uchronić ich od mandatów.

Który gadżet w aucie jest niezastąpiony?

Z badania przeprowadzonego wśród polskich kierowców flotowych przez LeasePlan wynika, że najpotrzebniejszym i najchętniej widzianym gadżetem na pokładzie samochodu jest… radio. Niemal 23% kierowców nie lubi jeździć w ciszy i łatwiej jest im skoncentrować się przy ulubionych dźwiękach.

Nieco mniej wskazało porty połączeniowe USB lub bluetooth (15%), dzięki którym mogą naładować urządzenia mobilne oraz odtwarzać muzykę i audiobooki w czasie jazdy.

Co ciekawe, wśród wielu innych przykładów wyposażenia, takich jak: nawigacja, tempomat, podgrzewane siedzenia, szyberdach, alarm czy system rozrywki, aż 13% kierowców nie wskazało żadnego gadżetu, a duża część nie potrafiła nawet określić który jest dla nich najważniejszy.

Nasuwa się zatem wniosek, że oprócz powszechnie wybieranych sprzętów, jak radio czy nawigacja, warto wspomnieć o rzadziej stosowanych urządzeniach. Jak wtedy odpowiedzieliby kierowcy?

Gadżety, które powinien posiadać każdy kierowca

Dobry kierowca przygotowany jest na każdą okoliczność. Niestraszne mu godziny za kółkiem, nieprzewidziane telefony w trakcie jazdy czy mały głód :) Ma szereg gadżetów i nie zawaha się ich użyć!

Słuchawka bluetooth/uchwyt na telefon A teraz czas na krótki rachunek sumienia. Komu z nas nie zdarzyło się odebrać telefonu podczas jazdy, niech pierwszy rzuci kamień. I tu niestety, nie kamień, a mandat przewidziany jest dla tych, którzy nie dostosowali się do przepisów prawa. 200 zł i 5 punktów karnych za rozmowę podczas prowadzenia auta. Jak można tego uniknąć?

alt text

Jedynymi legalnymi rozwiązaniami są słuchawka bluetooth, uchwyt na telefon lub zestaw głośnomówiący. Kiedy pracowałem jako przedstawiciel handlowy, musiałem być w stałym kontakcie z klientami. Zestaw słuchawkowy okazał się być najbardziej praktyczny podczas rozmowy, a uchwyt pozwolił na dodatkowo włączoną nawigację GPS.

Anti Sleep Alarm Kierowcy wyjeżdzający w długą trasę doskonale wiedzą, że co piąty wypadek drogowy spowodowany jest zmęczeniem. Kawa, napoje energetyzujące, głośna muzyka czy klepanie policzków to tylko sposoby na krótką metę. Duńczycy wymyślili coś znacznie lepszego!

Anti Sleep Alarm to urządzenie, które wyczuwa, kiedy kierowca zasypia w czasie drogi. W momencie kiedy opuszcza głowę i przestaje siedzieć w pozycji wyprostowanej, sprzęt reaguje wyciem alarmu i zapobiega wypadkowi.

Kamera za przednią szybą Przezorny zawsze ubezpieczony! Wypadek pracownika i służbowego samochodu to zawsze trudna sytuacja. Warto już wcześniej poczynić odpowiednie kroki, aby przygotować się na taką ewentualność.

Całkiem modne stało się rejestrowanie zdarzeń drogowych za pomocą kamery umieszczonej za przednią szybą pojazdu. Dzięki temu urządzeniu możesz być w posiadaniu nagranych dowodów wypadków na drodze.

Specjalny wieszak na marynarkę Twój pracownik wybiera się na spotkanie biznesowe? Wieszak na marynarkę pozwoli mu utrzymać garnitur bez zagnieceń po długiej podróży. Niezbędny gadżet dla każdego handlowca, który zawsze powinien mieć schludny i elegancki strój.

Mikrofalówka “ A może hot doga na drogę?”- słyszymy za każdym razem na stacji benzynowej. I jak tu się nie skusić? Szybka przekąska nigdy nie zastąpi ciepłego posiłku, a dzięki kuchence mikrofalowej możemy sami przygotować własne, domowe jedzenie podgrzewając je według uznania.

Jaki jest idealny gadżet dla pracodawcy?

Droga kierowcy stawia przed nim wiele wyzwań, komplikacji i nieprzewidzianych zdarzeń. Zawsze warto się na nie przygotować. Gadżety ułatwiają prowadzenie samochodu, umilają czas podróży i niejednokrotnie pomagają uniknąć dodatkowych kosztów.

Odpowiedź jest prostsza jeśli mamy pomyśleć o pracodawcach, bo tylko bez monitoringu GPS mogą się poczuć jak żołnierz bez karabinu :)

A jaki gadżet według Ciebie najbardziej przydaje się podczas podróży służbowej?

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook