4 rzeczy, które musisz mieć w swoim samochodzie

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

first1

Zastanów się. Co trzymasz w bagażniku auta? Uwaga, pierwsza myśl nie powinna być związana z bałaganem, ale z 4 rzeczami, które są absolutnym "must have" dla każdego kierowcy. Czy wiesz jakie to rzeczy?

Codziennie na polskich drogach przybywa nowych kierowców. To naturalna kolej rzeczy! Czasami jednak, w pogoni za najnowszym modelem samochodu zapominają o wielu ważnych czynnościach i rzeczach związanych z prawidłowym użytkowaniem auta. Sprawdź listę poniżej i zastanów się czy może Ty o czymś nie zapomniałeś?

1. Pełna apteczka

Pewnie wielu z Was pomyśli, że to oczywistość. My również tak myślimy, jednak zatrważający jest fakt, jak wielu kierowców podróżuje bez kompletnej apteczki. Niezależnie od tego, czy udajesz się samochodem na spotkanie 5 kilometrów od siedziby firmy, czy 500km w delegację, pamiętaj o sprawdzeniu apteczki!

2. Trójkąt ostrzegawczy

Kierowcy często "myślą, że go mają" lub wyciągają z samochodu ze względu na brak miejsca. To absolutnie niedozwolone działanie! Szczególnie jesienią i zimą, kiedy ciemno jest przez większą część dnia, trójkąt ostrzegawczy w razie wypadku czy nagłej naprawy auta może nawet uratować zdrowie i życie nie tylko Twoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

3. Koło zapasowe lub "reperturka" w sprayu

Koło zapasowe zajmuje sporo miejsca w bagażniku i często szczególnie w małych autach stanowi problem. Radzimy zawsze mieć ze sobą koło zapasowe, ale jeśli z jakichś powodów nie możecie go ze sobą wozić, zainteresujcie się specjalnym preparatem do awaryjnego pompowania (i zaklejania) opon, zwanego przez niektórych "recepturką". Pozwoli on podkleić dziury w oponie i lekko ją napompować. Nie traktujcie tego jako wyjścia z sytuacji - opona w ten sposób "uratowana" i tak będzie musiała zostać wymieniona, a taki zabieg pozwoli po prostu na dojechanie jedynie kilku-kilkunastu kilometrów więcej.

4. Komplet narzędzi

Małe etui z narzędziami w samochodzie jeszcze nikomu nie zaszkodziło! Skompletuj swój własny zestaw - komplet bezpieczników, komplet żarówek, latarkę, śrubokręt i klucze do kół. Nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przydadzą!

Na pewno masz swoją własną listę rzeczy, bez których wprost nie usiądziesz za kierownicę. Możesz się nimi z nami podzielić - komentarze są do Twojej dyspozycji! :)

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook