Sprawdź ile oszczędzisz po zmianie VAT-u na paliwo

Patryk. Specjalista ds. Monitoringu pojazdów

VAT kalkulator oszczędności

Jesteś przedsiębiorcą i masz auto osobowe? Pamiętaj, że już od 1 lipca będziesz mógł odliczyć połowę podatku VAT od zakupionego paliwa. Sprawdź, co to oznacza dla Twojego portfela.

Setki tysięcy osób (w tym ja), które wykorzystują auto osobowe zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych, wiele lat czekało na ten przepis. Nieco ponad rok temu, Rada Unii Europejskiej wymusiła na Polsce zmiany przepisów dotyczących odliczania podatku VAT od paliwa w firmach. Właśnie od lipca tego roku, zaczną one prawnie obowiązywać u nas w kraju.

Dlatego, jeśli posiadasz auto osobowe, które wykorzystujesz zarówno prywatnie jak i w firmie, a do tej pory nie miałeś możliwości odliczenia VATu, już za 2 tygodnie będziesz mógł to zrobić! W drodze negocjacji polskiego rządu z UE, kwota jaką będziemy mogli odliczyć od podatku została ograniczona do 50%. Jednak, nie ma co narzekać, połowa to zawsze więcej niż nic :)

Moim Seatem Leonem miesięcznie pokonuję około 4 tysiące kilometrów, co oznacza, że skali roku zaoszczędzę ponad 1300 zł :)

A Ty, już wiesz ile zyskasz?

Dla wszystkich, których dotyczy ten przepis, przygotowaliśmy prosty kalkulator, który zobrazuje skalę oszczędności w zależności od miesięcznych wydatków na paliwo.

Podaj swoje miesięczne wydatki na paliwo (brutto)
.00 zł

Od 1 lipca oszczędzisz:

0,00 zł miesięcznie
0,00 zł rocznie

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook