5 kroków do bardziej ekonomicznej jazdy

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

ekonomicznajazda

Jesteś aktywnym kierowcą, który dużą część swojego dnia spędza w trasie? A może po prostu lubisz być świadom swoich wydatków i chciałbyś zwiększyć swoją wiedzę w zakresie ekonomicznej jazdy? Jeśli czas to pieniądz, to proponuję zainwestować chwilę swojego czasu do przeczytania poniższego artykułu, który pomoże Ci w prosty sposób zaoszczędzić na przemyślanej jeździe samochodem. :)

1. Dbaj o stan techniczny

Czasem kwestie najbardziej oczywiste potrafią okazać się pomijane bądź zapominane. Często używasz samochodu, a z powodu bycia zabieganym nie zwracasz uwagi na podstawy eksploatacji? Nie każdy musi potrafić samodzielnie serwisować swój samochód, ale dzięki znajomości kilku podstawowych zasad kontroli, takich jak wymiana zużytych materiałów eksploatacyjnych (olejów, filtrów, łożysk), będziesz w stanie ograniczyć zwiększanie spalania.

2. Przymykaj okna

Lubisz czuć wiatr we włosach w trakcie szybkiej jazdy samochodem? Niestety szybka jazda z otwartymi oknami nie jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojego samochodu. W czasie takich zabiegów aerodynamika pojazdu zostaje zaburzona, co przyczynia się do wzrostu zużycia paliwa.

3. Ogranicz klimatyzację

Zdarza się, że jeśli otwarcie okien nie wchodzi w grę, wtedy pierwszeństwo ma klimatyzacja. Nie zapominajmy jednak, że częste jej używanie na maksymalnym poziomie może zwiększać poziom zużycia paliwa nawet do 2 litrów/100 km, a do tego nierzadko przyprawia nas o przeziębienie.

4. Powiadają, że w grupie raźniej!

Nie lubisz prowadzić w ciszy, ale przez codziennie słuchanie tej samej stacji radiowej znasz już na pamięć żarty prowadzącego a każdą piosenkę poznajesz po pierwszych dźwiękach? Może to czas, aby rozważyć wspólne dojeżdżanie do pracy wraz z innymi pracownikami? Jeśli kilka osób dojeżdża z tej samej okolicy, osobne dojeżdżanie może okazać się dość sporym wydatkiem. Dzięki zorganizowaniu się i dojeżdżanie jednym (najlepiej najmniej palącym) samochodem, będzie nie tylko taniej i sprawniej, ale i weselej!

5. Ucz się na podstawie swoich doświadczeń

Powszechnie wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę nowych rzeczy jest praktyka. Jeśli chcesz zoptymalizować swoją jazdę i dowiedzieć się jak robić to lepiej, rozważ instalację urządzenia Pugo, które pokaże Ci, co możesz usprawnić, aby zostać znawcą jady ekonomicznej :) Stosowanie monitoringu pozwala wychwycić niebezpieczne zachowania i zaproponować kierowcy zmianę stylu jazdy, na bardziej ekonomiczny i sprzyjający oszczędnej eksploatacji pojazdu.

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook