Czy usługa roamingu jest potrzebna w monitoringu?

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

Roaming samochodowy

Monitoring pojazdów staje się coraz popularniejszą metodą na optymalizację pracy w zakresie transportu oraz logistyki, a dostawcy takich usług stale rozwijają swoją ofertę. Jedną z najnowszych możliwości jest rozszerzenie go o roaming. Czy potrzebujesz go w swojej firmie?

Planujesz ekspansję?

To dobry powód na odpowiednie zaplanowanie działań - w tym tych obejmujących roaming monitoringu pojazdów. Ekspansja Twoich produktów i usług będzie wymagała od Ciebie podróży służbowych. I o ile część z nich możesz odbyć w pociągu czy samolocie, to do pozostałych na pewno przyda się też samochód służbowy. Monitoring z roamingiem może być dla takich planów sporym ułatwieniem, a koszty montażu i utrzymania nie powinny stanowić problemu dla przedsiębiorstwa.

Twoja firma znajduje się blisko granic?

Możliwe że zaopatrujesz się w towar za granicami kraju, lub często wyjeżdżasz na spotkania do naszych sąsiadów. Możliwe jest też, że Twój samochód nie jest właściwie eksploatowany, a kierowcy wyjeżdżają nim poza granice na krótkie wycieczki… Z monitoringiem możesz mieć nad tym kontrolę, a z dodatkowym modułem roamingu kontrolujesz także użytkowanie samochodu za granicą - niezależnie, czy o tym wiesz, czy nie.

Nie działasz lokalnie lub stacjonarnie?

Nic Cię nie ogranicza. Polskie produkty i usługi, z bardzo różnych względów, stają się coraz popularniejsze na Zachodzie. Warto zatem otworzyć się na ten rynek, a wprowadzenie rozwiązań usprawniających organizację pracy ułatwi procesy. Bezproblemowe podróże służbowe mogą okazać się kartą przetargową przy negocjowaniu nowych ofert i kontraktów.

Masz zagranicznych klientów i często wyjeżdżasz?

Tu sprawa jest prosta. Monitoring z roamingiem powinien być już integralną częścią Twojego planu logistyki i transportu. Jeśli jednak nigdy nie słyszałeś o tym rozwiązaniu, warto przetestować je jak najszybciej. Optymalizacja pozwoli na zwiększenie efektywności i utrzymanie floty w dobrym stanie.

Już jeździsz, ale nie optymalizujesz?

Nie znasz tras i jedziesz według map, które często wskazują błędną drogę, nie aktualizują się lub nie pokazują wykonywanych robót drogowych. Tankujesz zbyt mało paliwa w Polsce, przez co narażasz się na wydatki za granicą. Wysyłasz w delegacje pracowników, którzy niekoniecznie wiedzą, którędy jechać… lub mogą gdzieś się zgubić. Dzięki technologii GPS w monitoringu możesz wszystko analizować i optymalizować, a co za tym idzie - oszczędzić czas i pieniądze, a także mieć oko na poczynania swoich kierowców.

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań zdarzyło Ci się odpowiedzieć twierdząco, to znak, że monitoring pojazdów w wersji z roamingiem jest rozwiązaniem, które może być bardzo przydatne dla rozwoju Twojej firmy i odpowiedniego jej funkcjonowania. Zorganizowana praca to efektywna praca!

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook