Twoje służbowe auto to wizytówka - Twoja i Twojej firmy. Jak o nią dbać?

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

wizytowka

Samochód świadczy o właścicielu. Nie chodzi tu nawet o model czy wiek samochodu, ale o jego generalny stan. Te same zasady znajdują zastosowanie w samochodach służbowych.

Uświadom sobie jeden ważny fakt, pojazdy firmowe są wystawione nie tylko na czynniki zewnętrzne, ale i… oczy potencjalnych kontrahentów czy partnerów biznesowych, do których będziesz jeździł na spotkania lub których będziesz musiał gdzieś zawieźć własnym samochodem.

Poniżej znajdziesz zestaw rad, które warto wdrożyć we własnym użytkowaniu auta, by służyło długo i niezawodnie, a przy okazji świetnie wyglądało i zachowywało się na drodze.

1. Pamiętaj o przeglądzie u mechanika

Prosta kwestia, ale zapominana czy zaniedbana przez niektórych. Im bardziej odwleka się w czasie, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości wynikających z nabytych wad.

2. Wymieniaj!

No to wymieniamy… rzeczy do wymiany. Zarówno letnie, jak i zimowe opony, powinny być w dobrym stanie i wymieniane odpowiednio często. Uważaj na zbyt długie i intensywne użytkowanie opon letnich - szczególnie wtedy, kiedy naprawdę powinieneś wymienić je już na zimowe. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

3. Wymieniaj i uzupełniaj także płyny.

Wymiana oleju i filtru oleju, filtru powietrza i kabinowego, wpłyną na pracę silnika i w efekcie całego samochodu. Monitoruj zmiany i działaj od razu, kiedy zauważysz coś dziwnego - dziwne dźwięki, kapanie, ogólny spadek wydajności samochodu. To znak, że z pojazdem może dziać się coś niedobrego.

4. Tankuj z głową!

Nie zaopatruj się w paliwo na najtańszych, niesprawdzonych stacjach. Złej jakości benzyna może spowodować spustoszenie nie tylko w Twoim baku - od nienaturalnego zapachu, po dymienie i głośną pracę, aż po czyszczenie układu paliwowego, wymianę filtru czy nawet naprawę silnika. Dbaj także o zatankowanie odpowiedniej ilości paliwa - zbyt częsta jazda na rezerwie spowoduje, że bak będzie rdzewiał w szybkim tempie, a pompa paliwa może łatwo się zatrzeć.

5. Skorzystaj z wosku.

Warto zabezpieczyć lakier woskiem - utrzyma stan Twojej karoserii w dobrym stanie, będzie wyglądała niemal jak nowa! Poprawi też odporność lakieru na czynniki zewnętrzne czy zabrudzenia. Taki zabieg szybko się zwraca!

6. Pozostałości zimy.

Zima zdecydowanie nie jest ulubioną porą roku dla kierowców i ich aut. Wiosenne porządki w samochodzie warto rozpocząć od suszenia wilgoci, która po zimie może być wszechobecna. W tym pomoże specjalny pochłaniacz wilgoci w proszku, wyłożony w samochodzie. W obawie przed grzybami i bakteriami można zdecydować się również na kompleksowy zabieg ozonowania i profesjonalne czyszczenie tapicerki. Wielu kierowców po tego typu rozwiązaniach nie poznaje swoich samochodów!

7. Zamknij samochód

Aby ochronić samochód przed czynnikami zewnętrznymi i pogodowymi, warto trzymać go w zamknięciu. Garaż lub zamknięty parking powinny spełnić swoją rolę i pozwolić się cieszyć świetnym stanem samochodu na dłużej.

To tylko kilka cennych rad, które powinny być w małym paluszku każdego kierowcy, który chce zadbać o swoje - lub służbowe - auto. Na pewno macie swoje - podzielcie się nimi w komentarzach! :)

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook