5 problemów w firmie, które możesz rozwiązać z monitoringiem GPS

Patryk. Specjalista ds. monitoringu, 29 stycznia 2018 r.

naprawa

Monitoring GPS to wydatek, nad którym trzeba się dobrze zastanowić. Żadna firma nie może sobie pozwolić na zbyt pochopny zakup sprzętu, z którym związany jest późniejszy abonament. Jak uniknąć niekorzystnej dla nas decyzji?

Przede wszystkim zanalizuj obecną sytuację w swojej firmie. Odpowiedz sobie na pytanie: Czy zdarzają się aktualnie sytuacje jakich chciałbyś uniknąć w przyszłości, a którym zapobiec mógłby monitoring pojazdów? Niekiedy mogą to być incydenty jeszcze nieznane Twojemu biznesowi, ale powszechne w firmach znajomych… W każdym razie, jeśli monitoring mógłby zapobiec niepotrzebnym wydatkom, to znak, że go potrzebujesz.

Wypisałem 5 takich sytuacji, które mogą ci pomóc w stwierdzeniu czy monitoring GPS przysłużyłby się Twojej firmie.

1. bardzo duże zużycie paliwa - gdy firma traci dużą sumę pieniędzy na jedną kategorię wydatków, powinna mieć o niej pojęcie, tak aby móc wyjaśnić czy jest ona opłacalna w stosunku do całego biznesu. Monitoring w kwestii wydatków na paliwo jest najlepszym rozwiązaniem do trzymania ręki na pulsie. Dzięki niemu można sprawdzić m.in. czy paliwo nie jest kradzione, czy pracownik swoją jazdą nie powiększa kosztów o nienaturalnie wysokie sumy, a także czy koszta paliwa z danej trasy przekładają się na jakiekolwiek zyski firmy.

2. mandaty - niekiedy jest to bardzo poważny problem dla firmy. Są kierowcy, którzy nagminnie przekraczają dozwolone prędkości. Przypomnijmy, że przy obecnym prawie, zagrożenie związane z tym punktem nie wiąże się tylko bezpośrednio z wydatkami pieniężnymi, ale również może przysporzyć kłopotu w postaci straty pracownika. Co zrobisz jeśli Twojemu kierowcy zostanie zabrane prawo jazdy? Lepiej takich piratów drogowych mieć cały czas na oku.

3. stłuczki - nieprzepisowa jazda, poza skutkowaniem w mandatach, może przełożyć się również na koszty związane ze zniszczeniem aut służbowych. Jeśli w historii Twojej floty zdarzały się wypadki, zapobiegnij ich z pomocą monitoringu GPS. Kierowcy mając coś takiego zamontowanego w ich służbówce będą dwa razy bardziej uważać na swój styl jazdy.

4. niepunktualność pracownika - w tym przypadku monitoring pojazdów jest niezwykle ważny, gdy pracownicy używają aut służbowych również w celach prywatnej jazdy. Dzięki niemu pracodawca może zyskać odpowiedź na pytanie, czy jego kierowcy punktualnie wyruszają w trasę ze swojego parkingu. Dzięki ustawieniu odpowiedniego alertu, wybrana osoba, mogłaby otrzymywać smsem lub mailem informację, gdy pracownik ruszałby do pracy spóźniony.

5. nieterminowość dostaw - ten przypadek najbardziej odbija się na Twoich klientach, co oznacza, że może być najbardziej niebezpieczny w skutkach dla firmy. Niestety niektórzy pracownicy nie mają samodyscypliny i bez odpowiedniego nadzoru nie potrafią dobrze zorganizować sobie dnia. W ten sposób na przerwach kawowych, lunchowych i obiadowych mija im sporo cennego czasu, a później spóźniają się z dostawą towarów, odwiedzeniem klienta przy zamówieniach itp. Dzięki systemowi GPS pracodawca ma wgląd we wszystkie postoje kierowców.

Czy choć jeden z powyższych punktów odpowiada problemom z Twojej firmy? Monitoring pojazdów z sukcesem pomoże Ci przy ich rozwiązaniu, jest to już sprawdzona metoda.

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook Google+