5 problemów w firmie, które możesz rozwiązać z monitoringiem GPS

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

naprawa

Monitoring GPS to wydatek, nad którym trzeba się dobrze zastanowić. Żadna firma nie może sobie pozwolić na zbyt pochopny zakup sprzętu, z którym związany jest późniejszy abonament. Jak uniknąć niekorzystnej dla nas decyzji?

Przede wszystkim zanalizuj obecną sytuację w swojej firmie. Odpowiedz sobie na pytanie: Czy zdarzają się aktualnie sytuacje jakich chciałbyś uniknąć w przyszłości, a którym zapobiec mógłby monitoring pojazdów? Niekiedy mogą to być incydenty jeszcze nieznane Twojemu biznesowi, ale powszechne w firmach znajomych… W każdym razie, jeśli monitoring mógłby zapobiec niepotrzebnym wydatkom, to znak, że go potrzebujesz.

Wypisałem 5 takich sytuacji, które mogą ci pomóc w stwierdzeniu czy monitoring GPS przysłużyłby się Twojej firmie.

1. bardzo duże zużycie paliwa - gdy firma traci dużą sumę pieniędzy na jedną kategorię wydatków, powinna mieć o niej pojęcie, tak aby móc wyjaśnić czy jest ona opłacalna w stosunku do całego biznesu. Monitoring w kwestii wydatków na paliwo jest najlepszym rozwiązaniem do trzymania ręki na pulsie. Dzięki niemu można sprawdzić m.in. czy paliwo nie jest kradzione, czy pracownik swoją jazdą nie powiększa kosztów o nienaturalnie wysokie sumy, a także czy koszta paliwa z danej trasy przekładają się na jakiekolwiek zyski firmy.

2. mandaty - niekiedy jest to bardzo poważny problem dla firmy. Są kierowcy, którzy nagminnie przekraczają dozwolone prędkości. Przypomnijmy, że przy obecnym prawie, zagrożenie związane z tym punktem nie wiąże się tylko bezpośrednio z wydatkami pieniężnymi, ale również może przysporzyć kłopotu w postaci straty pracownika. Co zrobisz jeśli Twojemu kierowcy zostanie zabrane prawo jazdy? Lepiej takich piratów drogowych mieć cały czas na oku.

3. stłuczki - nieprzepisowa jazda, poza skutkowaniem w mandatach, może przełożyć się również na koszty związane ze zniszczeniem aut służbowych. Jeśli w historii Twojej floty zdarzały się wypadki, zapobiegnij ich z pomocą monitoringu GPS. Kierowcy mając coś takiego zamontowanego w ich służbówce będą dwa razy bardziej uważać na swój styl jazdy.

4. niepunktualność pracownika - w tym przypadku monitoring pojazdów jest niezwykle ważny, gdy pracownicy używają aut służbowych również w celach prywatnej jazdy. Dzięki niemu pracodawca może zyskać odpowiedź na pytanie, czy jego kierowcy punktualnie wyruszają w trasę ze swojego parkingu. Dzięki ustawieniu odpowiedniego alertu, wybrana osoba, mogłaby otrzymywać smsem lub mailem informację, gdy pracownik ruszałby do pracy spóźniony.

5. nieterminowość dostaw - ten przypadek najbardziej odbija się na Twoich klientach, co oznacza, że może być najbardziej niebezpieczny w skutkach dla firmy. Niestety niektórzy pracownicy nie mają samodyscypliny i bez odpowiedniego nadzoru nie potrafią dobrze zorganizować sobie dnia. W ten sposób na przerwach kawowych, lunchowych i obiadowych mija im sporo cennego czasu, a później spóźniają się z dostawą towarów, odwiedzeniem klienta przy zamówieniach itp. Dzięki systemowi GPS pracodawca ma wgląd we wszystkie postoje kierowców.

Czy choć jeden z powyższych punktów odpowiada problemom z Twojej firmy? Monitoring pojazdów z sukcesem pomoże Ci przy ich rozwiązaniu, jest to już sprawdzona metoda.

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook