6 rzeczy, które mogą wskazywać na problem z Twoją flotą służbową

Patryk. Specjalista ds. monitoringu

flota służbowa

Twoja flota służbowa pracuje nie tak jak tego oczekujesz? Kierowcy wprawdzie wypełniają swoje zadania i przemierzają trasy, ale efekty i wyniki są poniżej oczekiwań? Potrzebujesz dowiedzieć się w czym tkwi problem.

Sprawdź, czy przyczyną tego stanu nie jest jedna z 6 rzeczy wymienionych poniżej.

1. Nie wiesz, ile czasu spędzają kierowcy na postojach

Każdy kierowca wyruszający w długie trasy musi odpoczywać, by bezpiecznie kierować pojazdem, jednak zdarza się, że niektórzy pracownicy spędzają na postojach o wiele więcej czasu niż pozostali. Może to wskazywać na potrzebę skontrolowania, dlaczego ich postoje są wydłużone i czy rzeczywiście istnieje realna potrzeba tak długich przerw w pracy.

2. Samochody zużywają za dużo paliwa

Niekiedy kierowcy nie dbają o ekonomiczną jazdę lub z różnych przyczyn wybierają dłuższe trasy, zużywając tym samym zbyt dużo paliwa. Brak kontroli nad taką kwestią może kosztować wiele czasu, nerwów i pieniędzy. Czasami niestandardowy pobór paliwa spowodowany jest także problemami technicznymi związanymi z samochodem, mimo oszczędnej jazdy kierowców. Warto mieć na uwadze ten czynnik.

3. Zbyt wiele przejazdów bez ładunku

Część firm ma problem z dużą liczbą przejazdów samochodów bez załadunku. Monitoring pojazdów GPS pozwala dokładnie lokalizować auta i wysyłać je po kolejne towary nawet poza granicami kraju. Optymalizacja pracy dzięki użyciu tego rozwiązania jest znacznie prostsza i łatwiejsza nie tylko dla kadry zarządzającej i managerów, ale i kierowców.

4. Nie wiesz, co dzieje się z kierowcami w czasie przejazdu

Obecnie ważne jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i prowadzonych przez nich samochodów. Zamontowanie systemu lokalizacji GPS pozwala sprawdzić, czy nie mieli oni wypadku bądź czy nie przydarzyło się im nic innego.

5. Samochody jeżdżą po innych trasach niż wyznaczone

Zdarza się, że kierowcy zjeżdżają z wyznaczonych początkowo tras. Dzieje się to w przypadku nieprzejezdności drogi z powodu wypadku czy złych warunków atmosferycznych. Niemniej, zawsze powinno być to kontrolowane przez firmę i optymalizowane, jeśli sytuacja z pewnych

6. Nie wiesz, jak odzyskać skradziony samochód

Gdy samochód zostanie skradziony, zawsze istnieje szansa na jego odzyskanie – ale zmniejsza się wraz z upływem. Jest to o wiele łatwiejsze, gdy pojazd jest wyposażony w lokalizator.

Podobało się? Podziel się artykułem ze znajomymi Twitter Facebook